Raport „Cyfrowe zdrowie kobiet” dla Gedeon Richter

Klient: Gedeon Richter

Brief: Wypozycjonowanie w mediach portalu „Zdrowa ONA” jako internetowego HUBu z przystępnie podaną wiedzą medyczną i poradami dotyczącymi dbania o kobiece zdrowie.

Sukcesy:

  • W dobie trwania pandemii rozpoczęliśmy nowy dyskurs społeczny dot. przygotowania i nastawienia Polek do cyfryzacji usług medycznych, który wybrzmiał w kluczowych mediach.
  • Ponad 550 publikacji w mediach, które pozwoliły nam dotrzeć do ponad 2 mln osób w Polsce.

Wyzwania:

  • Prowadzenie działań promocyjnych przy jednoczesnym budowaniu wizerunku marki Gedeon Richter, jako firmy od lat troszczącej się o zdrowie kobiet.
  • Opracowanie koncepcji komunikacyjnej, która pozwoli wypromować portal www.zdrowa-ona.pl jako miejsce w sieci, które zwiększa świadomość na temat kobiecego zdrowia oraz poprawy jakości ich życia.
  • Ukazanie portalu www.zdrowa-ona.pl jako centrum wiedzy medycznej, unikając przy tym możliwości potraktowania go jako konkurencyjne medium, zwłaszcza w przypadku mediów internetowych.

Opis:

Transformacja cyfrowa w ochronie zdrowia jest nieunikniona. Pandemia COVID-19 stała się poniekąd akceleratorem rozwiązań w obszarze e-zdrowia, ale przejście na cyfrową i zdalną samoopiekę zdrowotną wymagało i nadal wymaga zmiany mentalności pacjentek, gdyż w dużej mierze powinny polegać na sobie i nabrać do siebie zaufania. W związku z działaniami prowadzonymi dla portalu www.zdrowa-ona.pl, wspólnie z infuture.institute, przygotowaliśmy analizę, która opisywała wyzwania i rozwiązania e-zdrowia – tak powstał raport „Cyfrowe zdrowie Polek. Co digitalizacja usług medycznych zmieni w profilaktyce zdrowia Polek?”.

Działanie:

  • Opracowanie koncepcji oraz aktywny udział w tworzeniu publikacji we współpracy z infuture.institute powołanym przez Natalię Hatalską.
  • Media relations – w tym organizacja konferencji prasowej z udziałem m.in. Janusza Cieszyńskiego, Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; oraz uznanych autorytetów medycznych prof. dr hab. n med. Krzysztofa Czajkowskiego oraz dr hab. n med. Agnieszki Mastalerz-Migas.
Scroll to Top